7 kroków do krytycznego myślenia

Dlaczego trudno podejmować decyzje? Jak nauczyć się myśleć krytycznie? Jak logiczne przekłamania mogą zaburzyć myślenie? To tylko kilka z wątków poruszanych w czasie wartościowego kursu o krytycznym myśleniu i podejmowaniu decyzji.

Dla początkujących i średniozaawansowanych „krytycznych myślicieli” i „krytycznych myślicielek” to może być ciekawa propozycja – bezpłatny kurs online udostępniony na platformie GCFGlobal. Misją serwisu jest „Creating opportunities for a better life”, czyli tworzenie możliwości lepszego życia. I jeśli zgodzić się z tym, że krytyczne myślenie ułatwia życie, mamy tu pełną spójność.

Kurs jest prosty w formie. Siedem rozdziałów, każdy z kilkuminutowym wstępem w formie filmiku, a potem materiały tekstowo-graficzne. Proste, intuicyjne korzystanie, wiele wartościowych treści. Jedyny ewentualny mankament – kurs jest dostępny tylko w trzech językach: angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

A co w środku? Czym jest krytyczne myślenie. Dlaczego trudno podejmować decyzje. Strategie podejmowania decyzji. Rozwijanie kompetencji krytycznego myślenia. „Szał zdrowotny” a krytyczne myślenie. Jak krytyczne myślenie może wpłynąć na codzienne życie. Błędy logiczne.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby skorzystać z kursu.

materiały dla:
format:
źródło: