A gdyby jednak…?

A gdyby jednak niektóre teorie, uznawane za „spiskowe”, okazały się prawdą? Gdyby jednak Ziemia była płaska, szczepionki przeciw Covid-19 służyły „depopulacji”, a samoloty odrzutowe faktycznie rozpylały trujące chemikalia?

Wiara w to, że poza naszą („naszą” rozumianą jako dostępną zwykłym zjadaczom chleba) wiedzą istnieją zjawiska, procesy czy działania, które służą „elitom” (kimkolwiek one by były), nie jest niczym nowym. Rozwój mediów społecznościowych ułatwił jednak dostęp do tzw. teorii spiskowych i do osób, w które w nie wierzą albo przynajmniej rozpowszechniają.

Czego dotyczą teorie spiskowe, komu zagrażają ukrywane fakty i kto stoi za wszystkimi nieszczęściami, które mogą spaść na ludzi, można wyszukać samodzielnie w internecie, wpisując odpowiednie hasła w wyszukiwarki, nie będziemy ich tu prezentować ani popularyzować. Ale zachęcamy za to do zapoznania się z ciekawym materiałem przygotowanym przez serwis Demagog.org.pl.

„Co by było, gdyby… teorie spiskowe okazały się prawdziwe?” to świetny materiał wskazujący absurdy związane z teoriami spiskowymi. Ale nie podważanie ich „prawdziwości”, a zmierzenie się z ich potencjalnymi konsekwencjami. Co by się stało z grawitacją, gdyby Ziemia naprawdę była płaska? Kto skorzystałby (a kto straciłby) na rozpylaniu chemikaliów przez samoloty? Co by się działo, gdyby ktoś (Bill Gates?) chciał doprowadzić do „depopulacji”?

Zapraszamy do przeczytania krótkiego opracowania, wzbogaconego o kilka animacji pokazujących hipotetyczne skutki prawdziwości wybranych teorii spiskowych.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, aby przejść do serwisu Demagog.org i przeczytać ten materiał!

materiały dla:
format:
źródło: