Bezpieczne wybory?

Ponad połowa polskich internautów i internautek spotyka się z dezinformacją w Sieci – wynika z badania przeprowadzonego przez Pracownię Badań Społecznych NASK wiosną 2019, z którego raport został opublikowany na początku września. 35% na takie informacje trafia minimum raz w tygodniu…

Co piąta osoba nie weryfikuje prawdziwości informacji, które znajduje w Internecie. Co to oznacza? Odnosząc się do tytułu badania, kwestii bezpieczeństwa wyborów, może to oznaczać, że 20% respondentów i respondentek (ciekawe, ile z nich ma prawo głosu) dokona być może innego wyboru niż planowali, opierając się na przeczytanej czy obejrzanej -fałszywej – informacji!

Raport z badania przeprowadzonego przez PBS NASK nie jest długi, to tylko niespełna 30 stron, podzielonych na 5 obszarów tematycznych: zaufanie, doświadczenie, wiarygodność, kompetencje i lokacja. Warto to przejrzeć, żeby zobaczyć, jak i co myślą nasi sąsiedzi i sąsiedzi, ale też by sprawdzić, czy sami nie wpadamy w zastawiane pułapki. Przez kogo? W raporcie znaleźć też można informację, kogo zwykle obciążamy informacjami za nieprawdziwe informacje!

Kliknij przycisk „Sprawdź” i pobierz raport!

materiały dla:
format:
źródło: