Chcesz wiedzieć, jak powstają fake newsy? Po prostu je stwórz!

Zapraszamy do wypróbowania gry online, której celem jest poznanie mechanizmów tworzenia fake newsów, a drogą – założenie wirtualnego dziennika z fałszywymi wiadomościami. Jako twórca, twórczyni gazety doskonale poznasz zasady, jakie rządzą w świecie manipulacji, clickbaitów i gry na emocjach.

„Fake It to Make It” została stworzona przez Amandę Warner, twórczynię gier, które – jak sama opisuje – mają wpływ na prawdziwy świat. Zadaniem gracza jest stworzenie gazety internetowej i zapełnianie jej pożądanymi treściami. Część z nich zatem ma mieć charakter „dramatyczny”, część ma budzić niepokój, część – uszczęśliwiać. To, co je łączy, to fakt, że są fałszywe.

Gra jest rodzajem symulacji, więc każdy gracz na bieżąco widzi, jakie efekty przynoszą jego działania – liczba like’ów, komentarzy i udostępnień, a także stan konta wskazują na sukces lub porażkę tego przedsięwzięcia medialnego.

Sprawdź, czy dobrze znasz mechanizmy tworzenia i rozpowszechniania fake newsów. Jeśli jesteś w stanie grać w języku angielskim lub niemieckim, kliknij przycisk „Sprawdź” i przejdź do gry.

materiały dla:
format:
źródło: