Digital News Report 2022 już dostępny

To stała, czerwcowa informacja w Zrozum.org – zaproszenie do zajrzenia do kolejnej edycji Digital News Report, przygotowywanego przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Tegoroczna edycja niedawno się ukazała i jak zwykle warto do niej zajrzeć.

Dlaczego? Choćby po to, żeby dowiedzieć się, że w ciągu ostatniego roku ogólne zaufanie Polek i Polaków do informacji, jakie do nich trafiają, spadło o aż 6 punktów procentowych. Dzisiaj tylko 42% mieszkańców Polski „zasadniczo wierzy” w informacje medialne, które do nich docierają. Można też sprawdzić, które stacje radiowe i telewizyjne czy redakcje gazet są uważane za najbardziej wiarygodne. Albo przeczytać, jaki procent osób udostępnia „newsy” przez swoje media społecznościowe.

Takie skrótowe „portrety” można sprawdzić dla 46 państw z całego świata. Można jednak też – i warto – zajrzeć do części przekrojowych, tematycznych. Tegoroczną edycję otwiera naturalnie temat wojny w Ukrainie. Przeczytać też można o polaryzacji publiczności (słuchaczy, widzów, czytelników), zachowaniach „medialnych” młodych pokoleń czy postawie wobec informacjom dotyczącym zmian klimatycznych.

Raport jest dostępny – jak zwykle – w języku angielskim. Ale warto tę ewentualną barierę pokonać.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, aby przejść na stronę, gdzie znajdziesz link do ściągnięcia Digital News Report 2022 oraz do dodatkowych informacji związanych z przeprowadzonym badaniem.

materiały dla:
format:
źródło: