Dobra wiadomość to zła wiadomość?

O fake newsach można uczyć się z artykułów, poradników czy filmików na Youtube, ale można też uczyć się doświadczając ich tworzenia. Zapraszamy do udziału w prostej (w formie) gry, w której gracz wciela się w twórcę nieprawdziwych informacji.

Zaczynasz od krótkiego, oczywiście nieprawdziwe, wpisu na Twitterze. Ale za to – budzącego emocje. Zdobywasz kilku obserwatorów. Proponujesz im nowe treści, otwierasz internetowe pismo. Decydujesz się, czy wzbudzasz strach, czy gniew w jego czytelnikach. Udajesz inną osobę czy budujesz wiarygodność inaczej? Szybkie decyzje, szybkie reakcje, szybkie wyniki:)

Gra online „Bad News” jest prostą w formie, niemal pozbawioną grafiki aplikacją (w języku angielskim, ale niezbyt skomplikowanym), w której czytasz krótkie informacje i podejmujesz decyzje lub odpowiadasz na pytanie. W zależności od wybranej opcji, Twoje media wyglądają w taki czy inny sposób, a Twoja wiarygodność jako nadawcy rośnie (lub nie). Bawisz się, a przy okazji poznajesz wiele mechanizmów, które powodują, że ludzie wierzą w fałszywe informacje.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, aby przejść do gry „Bad News”.

materiały dla:
format:
źródło: