Fake newsy dla młodszych

W Internecie można znaleźć sporo materiałów edukacyjnych o fake newsach dla dorosłych (sporo z nich jest oczywiście w serwisie Zrozum.org), jednak oferta dla dzieci czy młodzieży to z reguły tylko scenariusze zajęć, czasem „luźniej” napisany artykuł poradnikowy. Tym razem jednak mamy coś innego – kurs online dla młodszych odbiorców!

Kolorowe strony, konkretne przykłady z życia, przejrzysta formuła i klarowne treści – to w skrócie opis formy materiału „Fake newsy. Jak nie dać się oszukać”. A treść? W zasadzie tylko dwie części: „Czym one s?ą” oraz „Po czym je rozpoznać?”, ale w praktyce – mnóstwo przydatnych informacji, przykładów i zwrócenia uwagi na mniej oczywiste zagadnienia, jak np. weryfikacja prawdziwości zdjęć czy nagrań video.

Kurs „Fake news. Jak nie dać się oszukać?” nie jest długi, zapoznanie się z nim zajmie pewnie około 1 godziny. Chyba, że ktoś potraktuje go jako inspirację i zacznie od razu wypróbowywać nową wiedzę w praktyce…

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby skorzystać z kursu przygotowanego przez Agencję Informacyjną Polska Press i serwis Demaskator24.pl.

materiały dla:
format:
źródło: