Gotowa lekcja czy zestaw pomysłów?

Jeśli szukasz inspiracji, w jaki sposób zachęcić do krytycznego myślenia swoich… no właśnie, kogo?… to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Anna Konarzewska, polonistka i wychowawczyni z liceum w Gdańsku, podzieliła się swoimi pomysłami na całą lekcję (a może nawet więcej lekcji) wokół krytycznego myślenia.

A skąd to wahanie w poprzednim akapicie, dotyczące określenia odbiorców działań edukacyjnych? Bo zarówno całą lekcję, jak i wybrane aktywności, można użyć w pracy z dowolną grupą. Z uczniami w szkole, ale i z czytelniczkami w bibliotece. Z grupą seniorów i z grupą młodzieży. A nawet ze swoimi dziećmi czy rodzicami. Materiał jest uniwersalny i skorzystać można z niego na wiele sposobów.

A jeszcze jedną zaletą jest fakt, że Anna Konarzewska podpowiada nie tylko „pytanie do dyskusji”, ale konkretne ćwiczenia i inne aktywności, odwołuje się do obrazów i filmów, przypowieści i cytatów, prelekcji na konferencji Ted i reklamy dezodorantu…

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby przejść do wpisu na blogu „Być nauczycielem” pod tytułem: „Czym jest krytyczne myślenie”?

materiały dla:
format:
źródło: