GoViral – zmierz się z Covidem i…

„Celem manipulacji i dezinformacji jest wprowadzenie Cię w błąd. Odważysz się zakraść do świata manipulatorów i zrozumieć techniki, których używają?” To pierwsze, zapraszające pytanie, z jakim stykają się osoby zapraszane do udziału w grze. Grze, która w ciągu kilku minut ukazuje podstawowe techniki manipulacji, stosowane głównie w mediach społecznościowych.

GoViral to prosta w formie gra, w której osoba uczestnicząca ma zadanie „zdobyć poklask” w grupie „Nie wierzę w Covid-19”. I chociaż tłem rozgrywki jest pandemia, to w rzeczywistości uczestnicy poznają podstawowe mechanizmy manipulacji i budowania reputacji. Podstawowe, bo i gra sama w sobie jest prosta i krótka, i grupa docelowa jest nastawiona na młodzież 15+.

Nie chcemy zdradzać zbyt wiele na temat kulisów rozgrywki, dodamy tylko, że gra składa się z 3 tur i osiągania trzech poziomów: zastraszacza, niewidzialnego eksperta i marionetki. A jakie umiejętności się zdobywa – trzeba sprawdzić samodzielnie. Sława w mediach społecznościowych i większa świadomość odnośnie do mechanizmów manipulacyjnych – gwarantowana:)

Gra powstała jako efekt współpracy Cambridge Social Decision-Making Lab przy Uniwersytecie w Cambrigde, grupy DROG, serwisu badnews.eu, agencji Gusmanson oraz brytyjskiego rządu, przy wsparciu ze strony WHO.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby zagrać w GoViral. Pamiętaj, żeby wybrać właściwą wersję językową!

materiały dla:
format:
źródło: