Odpowiedzi na powyższe pytanie jest oczywiście wiele i ich liczba rośnie. Tym razem zapraszamy do skorzystania z krótkiego poradnika, jaki został przygotowany przez Fundację „Przeciwdziałamy dezinformacji” we współpracy ze stowarzyszeniem Pravda.
Poradnik ten, dostępny w formie pliku pdf, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli i nauczycielek. Skorzystać z niego mogą oczywiście wszystkie osoby. Zwłaszcza te, które pracują z dziećmi i młodzieżą i chcą promować postawy „krytycznomyśleniowe”.
Materiał składa się z kilku rozdziałów. Między innymi opisuje kompetencje przyszłości i osadza w tym kontekście krytyczne myślenie. Wyjaśnia, czym w ogóle jest ten rodzaj myślenia. Prezentuje korzyści z krytycznego myślenia. Zawiera też checklistę, pozwalającą sprawdzić, czy nauczyciel tworzy środowisko wspierające krytyczne myślenie.
W poradniku znaleźć też można propozycje tematów i pytań, wokół których można rozwijać krytyczne myślenie, rekomendacje i wnioski.
Poradnik „Jak uczyć krytycznego myślenia?” będzie szczególnie przydatny tym osobom, które dopiero zaczynają zajmować się tym tematem i potrzebują wsparcia i ukierunkowania. Materiał dostępny jest bezpłatnie, ale warunkiem jego otrzymania jest zapisanie się do bazy mailingowej i wyrażenie zgody na otrzymywanie newsletterów.
Kliknij przycisk „Sprawdź”, aby przejść na stronę, z której możesz pobrać poradnik.