Jak wyjść z banki informacyjnej?

Tematy baniek informacyjnych, mechanizmów ich powstawania, sposobów wychodzenia z baniek co pewien czas przewijają się przez media i serwisy specjalistyczne. Ale problem jest na tyle ważny, że warto przypominać sobie, na czym polega i tworzyć „strategię przetrwania”.

A w zasadzie nie „przetrwania”, a „przerwania” barier, które oddzielają nas od innych baniek, Żeby się dostrzec, usłyszeć, zrozumieć.

Zachęcamy do zajrzenia do artykułu „Jak wyjść z bańki informacyjnej”, który pojawił się na blogu Rysujefejsbuki.pl. To rysowanie w tym artykule nie przejawia się wprawdzie imponującymi grafikami czy obrazami, a raczej zakreślaniem istotniejszych fragmentów, ale treść ważniejsza.

I rekomendacje. Choćby taka, żeby nie ograniczać się do źródeł informacyjnych, a sięgnąć do mediów „tradycyjnych”. I korzystać z trybu „incognito” w przeglądarce. I usuwać historię przeglądania.

Kliknij znak zapytania, żeby przejść do artykułu „Jak wyjść z bańki informacyjnej” i poznać więcej rekomendacji. I skutków ewentualnego pozostania w niej.

materiały dla:
format:
źródło: