Nowy „Digital News Report” już dostępny!

Osobom, które zajmują się analizą rynku medialnego ani tym, którzy korzystają z naszego serwisu od dawna, nie trzeba przedstawiać tego wydawnictwa. Kolejna, dziesiąta edycja raportu wydawanego przez Reuters Institute of Journalism została już opublikowana.

Osoby, które jeszcze nie spotkały się z tą publikacją, bardzo zachęcamy do lektury. To bogate źródło wiedzy o rynku medialnym (głównie cyfrowym) na świecie, na podstawie danych zebranych w prawie 50 państwach. Źródłem wiedzy są zarówno badania internetowe (z pomocą YouGov) jak i udział ekspertów z poszczególnych państw.

Jak zachęcają wydawcy, tegoroczny raport obejmuje swoim zasięgiem (geograficznym) ponad połowę mieszkańców świata.

Co w środku? Jak zwykle – dwie główne części. W pierwszej – kilka tematów przekrojowych. Tym razem dotyczących m.in. postrzegania bezstronności w mediach, siły lokalnych mediów czy powodów, dla których konsumenci korzystają z wiadomości publikowanych w mediach społecznościowych.

Druga część to krótka charakterystyka 46 rynków medialnych. W tym również rynek Polski. A tam m.in. informacje, ile osób w Polsce wierzy mediom, które media cieszą się największym zaufaniem czy z jakich urządzeń korzystamy szukając newsów.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby przejść do strony wydawcy, z której możesz ściągnąć cały raport (uwaga, raport jest wydany w języku angielskim, można też skorzystać z wersji hiszpańskojęzycznej).

materiały dla:
format:
źródło: