Sprawdź, czy się nie mylisz!

Uważasz, że dobrze orientujesz się w ważnych dla świata tematach? Potrafisz coś powiedzieć o globalnym ociepleniu, poziomie plastiku w oceanach, biedzie, równości płciowej w miejscu pracy? Zmierz się z testem, który może to zweryfikować!

Zachęcamy do skorzystania z narzędzia Gapminder, angielskojęzycznej aplikacji przygotowanej przez szwedzką fundację. To prosty w obsłudze program, który prowadzi Cię przez kilkanaście pytań. Odpowiesz dobrze – jeden punkt. Odpowiedz źle – zero.

Ale to nie wszystko – oprócz informacji o liczbie zdobytych punktów otrzymujesz komentarz merytoryczny oraz (zwykle) link, pod którym znajdziesz rozszerzenie tematu. Co więcej, możesz też zobaczyć, ile osób (w procentach) odpowiedziało podobnie jak Ty. I to robi wrażenie. Bo jeśli tylko ja się pomylę w oszacowaniu ilości plastiku, który trafia do oceanu, to w sumie, jakie to ma znaczenie… Ale jeśli błąd taki popełnia 70% respondentów? Prawie wszyscy źle myślimy…?

Jeśli zdobędziesz 18 punktów (komplet), to możesz uzyskać certyfikat. A nawet jeśli nie zdobędziesz kompletu punktów, to Twój poziom znajomości świata na pewno wzrośnie. Zresztą, pełna nazwa tego narzędzia to nie sam „Gapminder”, a jest jeszcze fraza „Worldview Upgrader”, czyli narzędzie podnoszące jakość postrzegania świata…

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby wejść na GapMinder i zderzyć swoje wyobrażenia o świecie z prawdziwą wiedzą!

materiały dla:
format:
źródło: