Zweryfikuj post na Instagramie

Jeśli korzystasz z Instragrama i śledzisz historie zamieszczane przez interesujące Cię osoby, być może zdarza Ci się trafić na wpisy, które budzą Twoją podejrzliwość. A jeśli nie same wpisy, to ich autorzy. Zobacz, jak można weryfikować prawdziwość treści zamieszczanych w tym serwisie!

W każdym miejscu – na portalu informatycznym, w serwisie specjalistycznym czy w mediach społecznościowych – można trafić na nieprawdziwe treści. Czasem zamieszczane z premedytacją, czasem przez roztargnienie – ale jednak nieprawdziwe. Jeśli to wpis dotyczący błahej sprawy – można przejść nad nim do porządku dziennego. Jeśli jednak odnosi się do czegoś poważnego – lub po prostu obudzi się w Tobie dusza „fact-checkera” – warto to sprawdzić.

Polecamy mini-poradnik prezentujący 10 sposobów weryfikowania prawdziwości treści zamieszczanych na Instagramie, m.in. poprzez wyszukiwanie ukrytych powiązań między użytkownika serwisu, przegląd zdjęć z danego okresu na Facebooku dla sprawdzenia, czy fotka zamieszczona na Instagramie jest prawdziwa czy poprzez „chronolokalizację”.

Kliknij przycisk „Sprawdź”, żeby przeczytać materiał Henka von Essa „10 tools and tricks to verify Instagram posts”. Materiał jest w języku angielskim, ale pamiętaj, że możesz użyć translatora, żeby móc z niego skorzystać

materiały dla:
format:
źródło: